• Ne. okt 1st, 2023

Culturebox v náhradnom termíne zožal úspech

Divná Zostava. Foto: IMG_1979

Štvrtá augustová sobota (24. 8. 2019) patrila v našom meste hneď niekoľkým rôznym podujatiam, ale jedno konkrétne z nich sa svojím spôsobom zapíše do histórie kultúrno-spoločenského života vo Zvolene.

Reč je o v poradí už 13. ročníku mini letného hudobného festivalu, ktorý poznáme pod názvom Culturebox.

O organizáciu samotného podujatia sa postaralo OZ Dlhý, široký a bystrozraký, ale ruku k dielu priložilo aj mesto Zvolen spolu s ďalšími partnermi.

Pre upresnenie treba dodať, že sa celá akcia konala v náhradnom termíne, pretože 27. 7. 2019, respektíve počas toho týždňa, nebolo priam ideálne počasie, a tak čelil Culturebox takmer jednomesačnému posunu. Pri tejto príležitosti je vhodné oboznámiť vás s informáciou, že už o pár dní sa bude v tomto praku konať aj ZHP (Zvolenské Hudobné Povstanie) – plagát nájdete vo fotogalérii.

Vráťme sa však späť k tomuto festivalu, respektíve k vystúpeniam interpretov, ktoré návštevníkom spríjemňovali podvečer. Keď si odmyslíme oklieštenú zostavu kapely Klady Kľudu, prestriedali sa tu všetky ostatné pôvodné hudobné formácie.

Otvorenia festivalu sa po 17-tej chopila Zvolenská kapela Sushicide, po nej nasledovali Klady Kľudu, Divná Zostava a na záver Hammond Trio.

Tak ako počas predchádzajúcich rokov, aj tentokrát som nadobudol dojem, že nie je potrebné rozpisovať sa o výkonoch jednotlivých interpretov na pódiu v takej miere, ako je dôležité upriamiť pozornosť na každoročnú stúpajúcu kvalitu tohto festivalu.

Všetko išlo ako po masle, zvuk bol super, prestriedanie účinkujúcich a následné nazvučenie bez akýchkoľvek zdržaní a aj pivko a kofola sa čapovala svižne.

Počas cca 5-tich hodín sa v priestore parku vystriedalo pomerne veľa ľudí. K blížiacemu sa záveru, za tmy, už tradične bolo aj dosť plno a panovala tu príjemná mini festivalová atmosféra hodná mena Culturebox.

Fotografie – Culturebox 2019 

 

Článok, foto a video: IMG_1979