• Pi. sep 29th, 2023

V parku Ľudovíta Štúra sa strhla hudobná oslava SNP

Skupina Elis. Foto: IMG_1979

Už po 14-ty raz sa v meste Zvolen pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania konala okrem aktu kladenia vencov aj hudobná oslava tejto udalosti.

ZHP, alebo lepšie povedané Zvolenské Hudobné Povstanie, tak sa volal minihudobný festival, ktorý sa v utorok 27.8.2019 konal v Parku Ľudovíta Štúra.

Organizačne ho pripravilo mesto Zvolen a Zvolenské kultúrne centrum.

Pódium, ktoré pár dní dozadu poslúžilo aj festivalu Culturebox tentoraz prepožičalo svoje miesto trom kapelám a to Elis, Cool band trio plus a na záver zahral Marlett.

Po 18-tej to poriadne a prudko v tvrdom rockovom štýle odštartovalo Banskobystrické kvarteto Elis a už o pár minú na to sa stalo to, čo sa dalo očakávať. Z opodiaľ stojacieho kostola sa prišli ľudia sťažovať na intenzitu hlasitosti produkovanej hudby.

Po nich sa na pódiu pripravil Cool band trio plus a predviedol niečo diametrálne odlišného od toho prvého a je to zjavné aj na priloženom videu.

Na záver, tak ako v prvom prípade, to bolo opäť riadne nahlas a poriadnou porciou rocku kapelka Marlett zavŕšila tohtoročné ZHP, kedy namiesto rinčania zbraní hudba znela.

Fotogaléria ZHP 2019
 
Článok, foto a video: IMG_1979