• Št. jún 8th, 2023

Priaznivci dychovky si na 4. ročníku Zvolenskej oddychovky prišli na svoje

Zverenkyne TŠ Zuzana. Foto: IMG_1979

Nedeľa v znamení dychovej hudby so zaujímavým sprievodným programom, kedy sa na záver ukázalo aj zubaté slniečko.

Už po štvrtý raz sa v ešte letnú nedeľu 8.9.2019, charakterovo však už jesennú na zvolenskom námestí konal v poradí už 4. ročník festivalu dychovej hudby pod názvom Zvolenská oddychovka.

Tak, ako minulý rok, aj tentokrát festival organizačne pripravila DH Zvolenská kapela (Martin Brhlík -kapelník) v spolupráci s mestom Zvolen.

Moderátorskej taktovky sa viac než bravúrne zhostil Jiří Helán – legenda zo sveta dychovej hudby, ktorý si nielen na pódiu aj zaspieval.

Skôr, než si povieme viac o priebehu podujatia je treba vyzdvihnúť prístup organizátora, ktorý v prípade dažďa zabezpečil prestrešenie pred pódiom a aj keď napokon nepršalo, všetci návštevníci si vychutnali toto podujatie plnými dúškami.

Otvoriť festival a popriať nerušený zážitok prišla v úvode prvá dáma mesta Zvolen Lenka Balkovičová a spolu s kapelníkom Zvolenskej kapely zároveň otvorili tento festival.

Celkovo sa na pódiu predstavilo od 14-tej hodiny až do záveru cca 19-tej divákom 5 súborov (jeden z Česka). Konkrétne to bol v úvode Tanečný orchester Valaská (Valaská), nasledovala DH Lúžňanka (Liptovská Lúžna), potom v krojovanom oblečení Mužáci Moravia (Považská Bystrica). Ako predposledná sa predstavila Dechová hudba Jiřího Helána (Veverská Bítýška – ČR), kde si zaspieval aj samotný moderátor a na záver sa publiku predstavila domáca DH Zvolenská kapela.

Program týchto telies spestrila Tanečná škola Zuzana, respektíve jej talentované zverenkyne. Bolo možné vidieť nielen najmladšie mažoretky, ale aj mladé tanečnice a na záver aj dievčatá skákajúce v topánkach Kangoo Jumps.

Tak to bol program a nakoľko samotnú atmosféru Vám neviem tu zreprodukovať, tak Vám v závere článku prinášam aspoň pár fotografií a aj pár videí.

Fotogaléria – Zvolenská oddychovka 2019 

Článok, foto a video: IMG_1979