Volejbalisti MVK Zvolen si pripísali prvé víťazstvo v sezóne, zdolali Trenčín

Momentka volejbalového zápasu. Foto. IMG_1979

Až v štvrtom zápase sezóny zaznamenal MVK Zvolen prvé víťazstvo. V súboji s mladíkmi z Trenčína zvládol lepšie koncovky prvých dvoch setov a oba vyhral najtesnejším rozdielom. No v treťom sete už dominoval vo všetkých herných činnostiach a mal jasnú prevahu. Zvolenčania sa tak odpútali od dna tabuľky.

Prvé dejstvo bolo zo začiatku v réžii domácich, ktorí si postupne vytvorili vedenie o 3-4 body a to zásluhou výborného podania Orolína a Michalca, v útoku sa darilo hlavne Kamenskému. No trenčiansky mladíci hrali bez rešpektu a keď sa dotiahli na 18/18 domáci zbytočne znervózneli a kopili chyby. Trenčín sa dostal do vedenia o dva body, no po smeči Michalca a bloku Kennyho Zvolenčania vyrovnali a Kučera smečom pripravil setbal, Murgaš síce ešte bodoval, no Kamenský nekompromisne set zakončil.

Druhý set začali lepšie hostia, no Zvolenčania dotiahli na 7/7, potom sa mužstvá striedali v jedno, či dvojbodovom vedení až do stavu 16/16. Domáci si potom zásluhou Michalcovho podania a útokov Vrtielku a Kučeru získali vedenie, ktoré ustrážili a setbal premenil Vrtielka.

Tretie dejstvo bolo v réžii MVK a hlavne Michalca, ktorý bodoval nielen zo servisu, ale darilo sa mu i na smeči. Keď dvomi esami zaznamenal 21 a 22 bod MVK, viedli už Zvolenčania o 8 bodov, potom vykoľajení hostia nedokázali zvládnuť ani vlastné podanie, Fejt síce ešte smečom znížil, no zápas zakončil s prehľadom najmladší hráč MVK Kán a MVK vyhrali podľa očakávanie svoje prvé stretnutie v sezóne 3:0.

Vyjadrenia trénerov:

Martin Vaško, tréner Zvolena: “V prvých dvoch setoch sme kopili veľa nepresností, čoho dôsledkom bolo, že sme sa báli o víťazstvo v týchto setoch. V treťom sete sme zredukovali aj nepresnosti a chyby a tak mali vyzerať aj tie predchádzajúce.” Erik Gábor, asistent trénera Trenčína: “Prvé dva sety sa rozhodli v koncovkách. Vždy sme doťahovali náskok hráčov zo Zvolena. Oba sme prehrali tesne o dva body,

ale podľa štatistiky tam rozhodovali naše chyby. Tretí set bol už jasne v rukách súpera a my im gratulujeme k víťazstvu.”

MVK ZVOLEN – ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN 3:0 (23, 23, 16)

• Rozhodovali: Niklová a Holčík,
  • 50 divákov MVP: Matúš Michalec (Zvolen)
  • Zápas trval 67 minút
  • Najviac bodujúci hráči mužstiev: Matúš Michalec13 bodov resp. Marek Gergely 12 bodov

Zostavy:

• Zvolen: Vrtielka 10, Orolín 5, Kenny 1, Kučera 11, Michalec 13, Kamenský 5, libero Hraňo (Kán 1).

Tréner: M. Vaško

• Trenčín: Krišák 6, Š. Rzyman 9, Billich 4, Vančo 11, Gergely 12, Fejt 3, libero Ružbaský (Baslar 4, Murgaš 0).

10. ŠŠ volejbal Trenčín 5 0 5 0:15 0

Na domácej palubovke sa MVK opäť predstaví 26.10.2019, keď o 18:00 hodine privíta TJ Sláviu Svidník.

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979