• Ut. dec 6th, 2022

Zvolenské divadlo ponúklo návštevníkom počas Noci divadiel pestrý program v znamení Nežnej

Tradičná bodka Noci divadiel sa konala pred divadlom. Foto: IMG_1979

V poradí tretia novembrová sobota 16.11.2019, respektíve jej noc bola nielen v našom meste Zvolen, ale aj v Európe niečim vskutku výnimočná.

Tak, ako za ostatné roky, aj tento rok sa otvorili brány priaznivcom divadla a už po 10. krát sa aj zvolenské Divadlo Jozefa Gregora Tajovského zapojilo svojim programom do európskeho podujatia, prezentujúceho divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí pod spoločným názvom Noc divadiel.

V roku 2019 sa toto podujatie na slovenských javiskách nieslo v duchu Nežnej, kedy práve v tento čas sa spomína na 30. rokov od Nežnej revolúcie.

Všetko to začalo už o 19:30 na hornom fojeri diskusiou s autorkou hry Antikvariát, spisovateľkou a aktivistkou Ľubou Lesnou. Richard Sanitra ju patrične vyspovedal a spoločne sme sa pri jej spomienkach vrátili v čase a pripomenuli si obdobie Nežnej revolúcie. Na úvod, na záver a pomedzi jednotlivé časti programu zahral a zaspieval pekné skladby Ondřej Daniš, ktorému sekundoval ďalší herec divadla a to Juraj Smutný.

Následne sa po 21. hodine pre návštevníkov otvorila aj divadelná sála, kde začal program v podobe inscenácie pod názvom Antikvariát, ktorá vychádza z rovnomennej novely Ľuby Lesnej z knihy Tisícročná žena.

Antikvariát je divadelná produkcia Mestského divadla P. O. Hviezdoslava v Bratislave v réžii Viery Dubačovej, v ktorej účinkujú herci Emília Vášáryová, Lucia Lapišáková, Michal Ďuriš a Miloš Cibula.

Na záver pri klaňačke si herci účinkujúci v tejto hre odniesli obrovský potlesk od publika.

Tradičnou bodkou tohto nezabudnuteľného večera bolo stretnutie všetkých prítomných pri záverečných nočných sviečkach pred divadlom. Tento akt vysiela do všetkých svetových strán spriazneným divadlám, divadelníkom a divákom symbolickú pochodeň.

Nech sa páči, pár foto a video ako dôkaz tohto večera.

Fotogaléria: Noc divadiel 2019 

Článok, foto  video: IMG_1979