• Št. mar 30th, 2023

Župan Ján Lunter poďakoval dobrovoľníkom, ktorí pomáhali počas koronakrízy

ByIMG_1979

jún 23, 2020
Spoločná fotografia. Foto: zdroj TS

TS: Ďakovné listy si dnes na pôde Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) osobne prevzala dvadsiatka dobrovoľníkov, ktorí aktívne pomáhali napĺňať krízový plán kraja počas koronakrízy. Župan Ján Lunter celkovo ocenil 34 ľudí, ktorí sa neváhali nezištne zapojiť do pomoci najzraniteľnejším, aj ľuďom z prvej línie.

Nákupy pre seniorov, opatrovanie detí alebo pomoc s balením a rozdeľovaním ochranných pomôcok. To všetko boli aktivity krízového plánu kraja, ktoré by nebolo možné uskutočniť bez pomoci dobrovoľníkov.

Na Úrade BBSK si dnes osobne prevzala ďakovné listy z rúk župana Jána Luntera dvadsiatka z tých, ktorí neváhali obetovať svoj čas pomoci iným.

„Dnes sme sa tu zišli preto, aby sme ocenili nezištnú dobrovoľnícku prácu ľudí, ktorí počas koronakrízy pomáhali napĺňať jednotlivé opatrenia krízového plánu BBSK. Ďakovný list odovzdávame spolu 34 dobrovoľníčkam a dobrovoľníkom, z ktorých väčšina nás dnes poctila svojou prítomnosťou. Som veľmi rád, že tu s vami môžem byť a aspoň takto symbolicky vám poďakovať za vašu prácu a nasadenie,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Celkovo sa do všeobecnej databázy kraja zaregistrovalo takmer tristo ľudí, ďalších 55 prejavilo záujem o pomoc s opatrovaním detí zamestnancov z prvej línie.

„Väčšina z ocenených dobrovoľníkov pomáhala zabezpečovať službu nákupov pre seniorov a spolu pripravili 124 nákupov pre viac ako 70 ľudí, ktoré putovali do tridsiatky miest a obcí nášho kraja,“ povedal Ján Lunter.

V aktívnom nasadení bolo aj trinásť opatrovateliek, ktoré sa starali o deti lekárov, zdravotných sestier či policajtov. Za necelé dva mesiace niektoré z nich odpracovali viac ako 140 dobrovoľníckych hodín a pomohli tak ľuďom, ktorí denne nasadzovali svoje zdravie a životy v prvej línii.

Fotogaléria

TS:  Lenka Štepáneková – vedúca oddelenia komunikácie. Foto: zdroj TS