• Po. feb 6th, 2023

René Lacko a jeho Downtown band v Charisme

ByIMG_1979

sep 19, 2012 ,
René Lacko
René Lacko. Foto: Ján Števonka.

Týždeň sa s týždňom stretol  a v Caffé bar Charisma sa 15.9.2012 uskutočnil ďalší zo série koncertov pod názvom  0. ročníka Blues – rockového leta po minulej sobote, kedy to rozbalila ako sa patrí kapela Banda Americano.

Tentokrát ako ďalšie v poradí na zozname koncertov bolo zoskupenie René Lacko & Downtown band. Táto skupina, ktorá je spolu už viac ako 7 rokov už niekoľkokrát vo Zvolene aj hrala a ich  kvalitné vystúpenia sa nedajú opísať pár vetami, treba to jednoznačne zažiť.

Čo sa však dá o nej dočítať na internete je to, že jej hudba je ovplyvnená najväčšími bluesovými gitaristami Stevie Ray Vaughanom, Jimim Hendrixom, Buddym Guya a samozrejme, že má aj veľa vlastných vecí. Okrem toho, René Lacko má na konte aj prestížne ocenenie. V roku 1996 sa zúčastnil gitarovej súťaže pod názvom Jimi Hendrix festival a odniesol si ocenenie ako 2. najúspešnejší európsky gitarista.

To bol teda internet, ale aká je naozaj skutočnosť? 

Po prvých tónoch bolo aj mne samotnému jasné, že tu končí každá sranda a začína poriadna muzika. René Lacko ani brvou nepohne, keď sa mu hneď v prvej skladbe struna na gitare roztrhne a ide naplno ďalej. Rýchlosť hrania ako aj dynamika je priam neskutočná a jeho spoluhráči v kapele vedia presne, kde je ich miesto v kapele.

Ako som už povedal, nie som schopný opísať slovami tento zážitok, tak Vám aspoň na videu prinášam časť koncertu.

Video – René Lacko

Už najbližšie 24.8.2012 sa zmení o sto stupňov hudobný štýl a akustické nástroje vystriedajú HOUSE, DEEP HOUSE, TECHHOUSE, BASS, DUBSTEP v tanečnej akcii pod názvom Funken Gruven 29.

Článok, foto a video: IMG_1979.