Cia a Stetson nehrali na Starej radnici tuctovú muziku

cherryholmes_adkisson-1

Cia Cherryholmes a Stetson Adkisson alias Songs of the fall. Foto: ZV-podujatia

Keď to viete, nemusíte sa hrať na nikoho a publikum si získate po prvej skladbe a ono sa Vám na záver odvďačí búrlivým potleskom a podá Vám ruku nie zo slušnosti, ale pochvalne za to, že to, čoho bolo súčasťou bolo jednoducho niečo neskutočné a perfektné zároveň. V prvú aprílovú stredu 6.4.2016 si opäť všetci tí, ktorí prišli po 19-tej na Starú radnicu vychutnali poriadnu porciu bluesgrassovej a Country muziky.

Po roku sem opäť dotiahol Richard Ciferský ďalšieho pôvodom amerického interpreta a to manželský pár Cia Cherryholmes (banjo, spev) a Stetson Adkisson (gitara, spev) v rámci ich turné Spring songs tour 2016 a spoločne vystupujú pod názvom Songs of the fall.

Tento koncert bol pokračovaním z radu koncertov, zvučných mien, ktoré tu už na Starej radnici vystupovali – Dale Ann Bradley & Steve Gulley, skupina Fragment manželský pár WestWend, dvojica skvelých hudobníkov – Johnny & Jeanette Williams a pred rokom to bol John Lowell Band so svojou sprievodnou kapelou.

Ona Cia neskutočne sympatická a nielen skladateľka a speváčka z Floridy, 12 rokov na hudobnej scéne a 5 krát už bola nominovaná na cenu Grammy. On Stetson – spevák, skladateľ, gitarista z Colorada, 13 rokov na hudobnej scéne, chlap ako hora s mohutným hlasom, ale inak sa venuje aj poľovníctvu a muškáreniu.

Táto dvojica pred nedávnom vydala s rovnomenným názvom svoj debutový album a práve skladby nielen z neho prišli do Zvolena prezentovať publiku.

Tento koncert bol v poradí ich druhou zastávkou na ich turné a okrem nášho mesta boli najskôr v Košiciach, Pezinku, Týne nad Vltavou a ďalšia ich zástavka bola 9. apríla v nemeckom Ehingene.

Kombinácia parádnej hry na banjo so spevom, ktorý išiel do veľkých výšok s hrou na gitaru a s mohutným spevom a občas aj nejaká tá harmonika, to bolo to pravé orechové. Nehrali len čisto svoje skladby, ale zaznela tu aj prerábka známych hitov a Stetson sa prevtelil aj do Boba Dylana.

Ich koncert nekončil poslednou skladbou, publikum si ich ešte búrlivým potleskom dvakrát vyžiadalo a až potom sa to dalo považovať za poriadnu bodku tohto večera.

Tak a je tu tá bodka tohto fantastického koncertu a zas Vám prinášam pár fotografií a aspoň jedno video a uvidíme, čo bude nabudúce.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: