• Št. nov 30th, 2023

Pre Samka sa podarilo vybehať 5826 €

Autor IMG_1979

sep 19, 2022
Spoločná fotografia. Foto: IMG_1979

V nedeľu 18.9.2022, ktorá bola skôr jesenná sa v športovom areáli V. ZŠ konal v poradí už 4. ročník charitatívneho športového podujatia Hodinovka pre Samka.

Samotné podujatie organizačne pripravil Tréningový klub Spartans Zvolen spolu s ďalšími partnermi a samotné podujatie prišla podporiť držiteľka zlatej olympijskej medaily a svetová rekordérka v športovej streľbe – Zuzana Rehák Štefečeková.

Podujatie moderoval Rado Šimo, ktorý spolu so mnou dral lavice v tejto základnej škole a to v rovnakom ročníku a triede.

Tak, ako za ostatné ročníky, aj tentokrát malo podujatie podtitul Vybehajme viac pohybu veľkému bojovníkovi Samkovi. A veru tak aj bolo, už od 9-tej rána tu bol čulý ruch športuchtivých ľudí, ktorí sa prišli zaregistrovať, aby sa takto spoločne o hodinu postavili všetci spoločne na štart.

Medzitým prišla Zuzana Rehák Štefečeková, ktorá nielenže priniesla ukázať zlatú medailu z Tokia, ale nebol problém sa s ňou pofotiť a na záver ešte bolo možné od nej získať podpiskartu.

Po rozcvičke bol odštartovaný beh, viac ako 200 ľudí dobrej vôle vybehlo na trať a ako sa hovorí, nebolo dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a dnes to platilo dvojnásobne.

Po hodine sa to všetko zastavilo a po sčítaní všetkých kôl prišlo k dekorovaniu víťazov, respektíve odovzdávaniu cien pre tri naj ženy a rovnako mužov, nakoľko každý zúčastnený dostal medailu za účasť.

Na samotný záver sa vyriekol verdikt, koľko peňazí sa podarilo vyzbierať a tentokrát to bolo najviac zo všetkých ročníkov a to konkrétne 5826 €. A ešte som zabudol spomenúť, že sa losovala aj tombola.

Nech sa páči od nás ešte pár fotografií a krátke video z tohto fantastického podujatia.

Video:

Fotogaléria: Hodinovka pre Samka 2022

Článok, foto a video: IMG_1979.